Главная » Строительство

Чи варто утеплювати стіни зсередини

6 Октябрь 2018

3_isover-2-1

Зовнішні стіни будівлі є не тільки несучими конструкціями, але і захищають його внутрішній простір від впливу зовнішнього середовища: жари, холоду, вітру і вологи. У сучасному будівництві за рахунок застосування багатошарових конструкцій вдається ефективно знижувати тепловтрати, що дозволяє гарно економити на енергоносіях і обслуговуванні будівель.

Набагато складніше йде справа з будівлями радянського періоду, побудованими з «традиційних» для того часу матеріалів (цегли або панельних блоків), які не вирізняються хорошими теплоізоляційними властивостями. Саме на їх частку припадає максимальний відсоток всіх будівель в наших містах і селищах, і саме вони вимагають невідкладного та ґрунтовного утеплення в світлі постійного підвищення вартості енергоносіїв.

Однією з основних лазівок для витоку тепла з наших будинків і квартир є зовнішні стіни будівлі, що мають низький рівень теплоізоляції. Для її збільшення застосовуються два способи утеплення: зовнішній і внутрішній. Перший не викликає ніяких питань, широко застосовується і дає прекрасні результати, а ось з приводу другого йдуть запеклі суперечки серед фахівців, багато з яких вважають утеплення стін зсередини категорично неприйнятним.

Ясним залишається одне: якщо можливо здійснити зовнішнє утеплення фасаду, то про внутрішньому утепленні стін краще забути. Пов’язано таке положення справ з цілим комплексом труднощів, пов’язаних з теплофізичними процесами, які виникають в товщі утеплювача і стіни при її внутрішньому утепленні. Якщо говорити коротко, не заглиблюючись в наукові нетрі, то проблема пов’язана зі зміщенням «точки роси» в зону зіткнення утеплювача зі стіною або товщу стіни, що призводить до її руйнування, виникнення грибка і цвілі, погіршення теплоізолюючих властивостей матеріалів і, як результат, все до тієї ж витоку тепла.

Однак іноді виникає критична ситуація, коли зовнішнє утеплення стін абсолютно неможливо, і єдиним варіантом утеплити приміщення залишається внутрішнє утеплення стін. Перш, ніж зважитися на такий варіант, слід ретельно проаналізувати всі можливі варіанти витоку тепла крім зовнішніх стін: погана робота опалювальної системи, недостатня герметизація вікон і вхідних дверей, холодну підлогу або стелю. Тільки виключивши всі перераховані моменти, варто братися за внутрішнє утеплення стін.

Якщо все ж ви зважилися утеплювати стіни зсередини, довірте це дуже дорога справа фахівцям. Його дешевизна — міф! Якісне внутрішнє утеплення в силу своєї складності не може коштувати дешево. Економія в цьому випадку обернеться величезними проблемами з житлом і не менш серйозними фінансовими втратами.