Главная » Разное

Приклади компанії, яка залучає бар’єри на шляху учасників ринку

1 Февраль 2017

856c6e040ce23908c55cb1c42ba651ca

Успішні компанії часто намагаються обмежити конкуренцію, якщо вони можуть.

Коли існуюча компанія не хоче нових конкурентів на ринку, вона може використовувати різні стратегії, щоб зробити вихід важким, неможливим або дуже дорогим для своїх потенційних суперників. Ці стратегії можна порівняти з контрольно-пропускними пунктами, покликаними уповільнити або запобігти рух по певному маршруту.

Цінові бар’єри

Контроль необхідного ресурсу, інгредієнта або способу транспортування може дати цінову перевагу над конкуренцією. Великі компанії часто можуть купити оптом і менше платити за все, від компонентів до інженерних комунікацій. Більш низькі експлуатаційні витрати дозволяють великій компанії, зберегти свої ціни набагато нижче, ніж новий конкурент міг собі дозволити. Успішна компанія з великою часткою ринку може бути в стані стягувати ціни істотно вище, ніж те, що клієнти будуть готові платити, якщо вони мали більше можливостей. Якщо конкурент намагається вийти на ринок, встановлена ​​компанія може дозволити собі часто знизити свої ціни, ніж конкурент може зрівнятися. Коли новий конкурент виходить з ринку, тим більше створена компанія завжди може знову підняти свої ціни.

Договірні бар’єри

Патенти, ліцензування та встановлені виробничі процеси високих технологій створюють величезні бар’єри для виходу на ринок. Деякі компанії намагаються запобігти нових конкурентів від входу на ринок шляхом укладення ексклюзивних контрактів з дистриб’юторами, роздрібними торговцями або постачальниками. Деякі бар’єри для входу на ринок можуть бути незаконними і можуть привести до порушення антимонопольного регулювання. Розробники програмного забезпечення інколи намагаються отримати свою продукцію в комплекті з популярними апаратними засобами з тієї ж причини, знаючи, що клієнти більш схильні використовувати програмне забезпечення, яке поставляється разом з продуктом, а не шукати варіанти автономно.

Бар’єри розташування

Компанії з можливістю працювати в будь-якій частині світу можуть створити бар’єр для конкуренції за рахунок розміщення виробничих потужностей в місцях з набагато меншими витратами на оплату праці або нормативними вимогами. Новий конкурент без цих переваг буде обтяжений вищою сумою накладних витрат і зниження прибутку. Компанія може також створити бар’єр для виходу на ринок, отримавши ексклюзивний доступ до конкретного місця перебування, провівши брендінг території. Наприклад, компанія з ексклюзивним доступом до прісної води навесні буде єдиною компанією, здатною продавати воду в пляшках з цього джерела.

Регуляторні бар’єри

У теорії, правила покликані служити на благо суспільства, сприяючи більшій безпеці і екологічних стандартів або заохочення конкуренції. Проте, компанії іноді лобіювати правил в якості стратегії для створення нових бар’єрів для входу на ринок. Наприклад, якщо створена компанія може дозволити собі використовувати дорогу нову частину обладнання, яке виробляє менше забруднення, ніж традиційні моделі, він може лобіювати регулятори вимагають нового обладнання. Чим вище вартість буде перешкоджати конкурентів від спроб вийти на ринок.